Новости

Фудбал

Македонија само еднаш го победила Израел и тоа негов терен

Израел и Македонија се среќаваат по шести пат, на досегашните пет пресметки, македонската репрезентација победила само еднаш и тоа во 2017 година со голот на Горан Пандев.

Ова беше натпревар од квалификациите за СП во Русија, мечот се одигра на 2. септември, Пандев за победата погоди во 73 минута на асистенција на Елиф Елмас.

На останатите други пресметки, Израел победил четери пати, еднаш во Мундијалски квалификации, два пати во квалификации за ЕП и пријателски натпревар.

Ова е трета пресметка во Израел, играле овие две репрезентации уште три пати во Македонија.

Извор: dribling.mk

GOLD
To Top