Новости

Фудбал

Мурињо го нуди Де Геа за Герет Бејл

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека е подготвен да се раздели од голманот Давид де Геа но само доколку на Олд Трафорд пристигне Герет Бејл.

Реал Мадрид е во постојана борба за потписот на шпанскиот голман и се чини дека Јунајтед ќе потпушти под притисокот но сигурно скапо ќе го наплати заминувањето на еден од најдобрите поединци од тимот.

GOLD
To Top