Новости

Фудбал

Мурињо е нов тренер на Тотенхем со договор до 2023 година

Жозе Мурињо се враќа на работа во Англија, официјално е нов менаџер на Тотенхем со договор до 2023 година.

Португалецот доаѓа на местото на Маурисио Покетино, Мурињо ќе има задача да го врати Тотенхем на победничките патеки, екипита која ќе ја предводи во моментов е на 14. место во Премиерлигата без победа пет натпревари во низа.

За Мурињо (56) ова е трет клуб бо Англија во кој ќе работи по Челзи и Јунајтед, во кариерата беше тренер и на Бенфика, Порто, Интер и Реал Мадрид. Детали за финасискиот дел од договорот нема.

Извор: dribling.mk

GOLD
To Top