Новости

Фудбал

Одложено дербито од 3. коло помеѓу Работнички и Вардар

Дерби натпреварот од 3. коло во ПМФЛ меѓу Работнички и Вардар е одложен во договор меѓу двата клуба, а терминот за одигрување на истиот ќе биде дополнително одреден.

Работнички се одлучи да му излезе во пресрет на локалниот ривалпоради настапот на црвено-црните на реванш средната со Фенербахче во Лигата на Европа.

Инаку, мечот во Скопје требаше да се одигра според распоредот на 27 август в недела.

Евротип
Евротип
To Top