Новости

Фудбал

Одредени термините за првите средби на македонските екипи во Лига Европа

Познати се термините за првите средби во кои ќе играат македонските претставници во Лига Европа

Фудбалерите на Работнички први ќе го одиграат својот меч од првото квалификациско коло.

На 11 јули, Работнички во Скопје, на теренот „Петар Милошевски“ крај ФФМ, ќе го пречекаат унгарскиот тим Хонвед.

Натпреварот ќе започне во терминот од 17:30 часот, додека реваншот во Будимпешта ќе се игра на 17 јули од 18 часот.

Ден подоцна (12 јули) во Ерменија кај Пјуник ќе гостува Вардар. Средбата која ќе се игра во Ереван ќе започне до 16 часот, додека во вечерниот термин од 20:45 часот во Глазгов кај Ренџер гостува Шкупи.

Кои ќе бидат термините за реванш натпреварите на Вардар и Шкупи ќе биде дополнително одредено.

Евротип
Евротип
To Top