Новости

Фудбал

ПСЖ на Алегри му нуди годишна плата од 15 милиони евра

Пари Сен-Жермен ја следи ситуацијата со тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри. Гигантот од Франција е подготвен да го привлече Алегри со плата од 15 милиони евра за сезона, извести „Кориере Дело Спорт“.

Стратегот очекува средба со претседателот на Торино, Андреа Ањели, за да разговара за иднината на тренерот и целите што клубот ќе ги следи следната сезона.

Оваа година, Јувентус не успеа да ја освои Лигата на шампионите, што може да се покаже погубно за Алегри по крајот на кампањата.

GOLD
To Top