Новости

Фудбал

ПСЖ удри по судијата Роки по поразот во Мадрид

Челниците на ПСЖ по вчерашниот пораз на теренот на Реал Мадрид со 3-1 во првиот меч од осминафиналната фаза во ЛШ, изјавија дека не се задоволни од судењето.Тренерот Емери и претседателот, Ал Келаифи, ги обвинија италијанските судии предводени од Џанлука Роки.

„Судијата имаше многу сомнителни одлуки. Му помогна на Реал да направи поволен резултат. Ми кажаа дека Рамос можеби играше со рака, но јас тоа не го видов“ – потенцирал Емери. Претседателот, Келаифи пак е дециден.

„Сега треба да се насочиме кон реваншот кој ќе го одиграме на нашиот стадион. Мислам дека резултатот не е фер. Мислам дека не оштетија и судиските грешки“ потенцирал првиот човек на францускиот состав.

GOLD
To Top