Новости

Фудбал

Педро и Азар донесоа уште една победа во низа на Челзи

Фаворитите забележаа победи во 18. коло во Премиерлигата. Челзи ја запиша 12-та победа во низа и го собори клупскиот рекорд, а Јунајтед со триумфот над Сандерленд фати приклучок со водечките тимови. Арсенал долго се мачеше, но на крајот го победи ВБА.

Лидерот во Премиерлигата – Челзи нема намера да ја запре неверојатната серија. „Сините“ против Бортнум славеа со 3:0, го соборија клупскиот рекорд според бројот последователни победи. Тимот на Челзи има 12 победи на последните 12 натпревари, а гол разликата во оваа серија е 28:2.

Лидерот до победата го предводеа Педро кој постигна два гола и Азар кој погоди од белата точка.

Евротип
SNBROKER
To Top