Новости

Фудбал

Победа подобра од Кожуф, Борец славеше против Детонит

Прилепска Победа стигна до првата победа во зимскиот подготвителен рок славејќи со 1-0 на тест дуелот против Кожуф.

Прилепчани до триумфот дојдоа со голот на Танушев во 89. минута од натпреварот. Следниот пријателски натпревар на Кожуф ќе биде против Кит-Го на 6. февруари.

GOLD
To Top