Новости

Фудбал

Поради лажни ветувања: Навивачите го избркаа сопственикот на фудбалски клуб од Холандија

Неверојатна ситуација во Холандија, навивачите на ФК Рода го избркаа од клубот најголемиот сопственик на акции, Маурисио Гарсија од Мексико.

Причината е бизарна, Гарсија им дал ветување дека клубот ќе биде финасиски стабилен а резултатите ќе дојдат, ниту едно , ниту другото не се случило.

Ситуацијата кулминирала во петокот, Рода се сретна со Де Граафшап, одигра нерешено, навивачите буквално го исфрија Мексиканецот од стадионот, обезбедувањето не реагираше.

Рода во втората лига има само една победа на осум натпревари, платите на дел оиграчите доцнат, тоа бешепровокација за навивачите да реагираат.

dribling.mk

Евротип
Евротип
To Top