Новости

Фудбал

Почетино: Кејн е среќен во Тотенхем, верувам дека ќе остане

Маурицио Почетино во изјава за англиските медиуми уште еднаш потврди дека Хари Кејн е среќен во Тотенхем , но и дека тој лично одлучува за неговата иднина.

„Хари Кејн среќен во Тотенхем, но само англискиот напаѓач може да одговори на прашања поврзани со долгорочната иднина во клубот од Премиер лигата. Тој сака да постигнува голови и да освојува титули, но не можам да кажам ништо повеќе за тоа. Тој е среќен тука и го сака Тотенхем, но тоа е лично прашање, во однос на тоа што мисли и како се чувствува. Не можам да одговорам”, рече Аргентинецот.

GOLD
To Top