Новости

Фудбал

Рибери утре пристигнува на прегледи и потпис

Францускиот фудбалер Франк Рибери на крајот на минатата сезона го напушти Баерн Минхен откако неговиот договор истече.

Рибери своите најдобри денови во кариерата ги помина во Баерн и освои се што можеше да се освои. Но, после 12 години во зеднички договор со Баерн одлучено е да побара нов предизвик.

Иако сезоната во поголемиот број првенства во Европа започна овој 36 годишен фудбалер се уште не пронајде нов клуб. Меѓутоа како што стојат работите тоа многу брзо ќе се промени.

Експертот за трансфери Џанлука Ди Марцио објави дека Рибери утре пристигнува на прегледи во Фиренца после што ќе следи потпис на двегодишен договор со Фиорентина.

https://twitter.com/DiMarzio/status/1163776048233930752

GOLD
To Top