Новости

Фудбал

Роналдо им се извини на сите во Јувентус, познато е зошто е исфрустриран

Роналдо и Јувентус се повторно во „љубов“ откако Португалецот им се извинил на сите во клубот по потегот на средбата со Милан кога беше заменет и директно отиде во соблекувалната.

Напаѓачот на „старата дама“ се чуствува исфрустрирано бидејќи не е физички добро подготвен, ова го тврди Паоло Нонмоло.

Роналдо не може да поднесе да не во топ физичка кондиција, затоа Маурицио Сари мора да тактизира со минутажата на Португалецот кој е на потребното ниво.

Реакциите не се насочени кон никој во клубот, едноставно Роналдо не може да поднесе да не е во топ форма тврди овој извор.

Извор: dribling.mk

Евротип
SNBROKER
To Top