Новости

Фудбал

Синиша Михајловиќ: Имам леукемија ќе ја победам!

Некогашниот фудбалер на Војводина, Црвена Ѕвезда, Сампродија,Лацио, Интер, соиграчот на нашите Панчев и најдобски од шамспионските денови во Ц . Ѕвезда на прес конференција ја информираше јавноста за својата здравствена состојба.

На водно пред популарниот Миха е „агресивен третман“ поради која мора да ја напушти функцијата шеф на стручниот штаб на Болоња, и да му се посветен на лекувањето.

-Имав треска, која не ме спречи да одам на тренинг. Потоа отидов на преглед, па на уште еден тест, резултатот покажа дека имам леукемија, изјави Михајловиќ на прес конференцијата.

„Кога ја слушнав веста, беше тоа тежок удар за мене, :Седев со денови и плачев. Живото тогаш ви поминува пред очи. Тоа не беа солзи на страв.Ја почитувам болеста ќе се соочам со неа храбро, гледајќи ја во очи. Како што секогаш правам. Со нетрпение чекам да одам во болница и да ја почнам битката. Болеста е агресивна но може да се победи. Има го објаснив тоа и на моите фудбалери. Разговаравме преку линк имаше солзи, заклучи Михајловиќ на кого му посакуваме да ја исполни својата цел и да ја победи тешката болест.

GOLD
To Top