Новости

Фудбал

Со денешната победа, ФК Пелистер останува лидер на табелата во Втора лига (Запад)

Фк Пелистер 3-1 Фк Влазрими (1-1)

Конечен резултат од денешниот натпревар, 7 коло од 2МФЛ во Битола.
Стрелци на головите беа Бујчевски во првиот дел и два гола за Главевски во второто полувреме.

Табела:

1. Пелистер 16,

2.Дрита 15,

3. Лабуништа 14,

4. Гостивар 11,

5. Скопје 10,

6. Влазерими 10,

7. Вардар 9,

8. Кораби 7,

9. Кадино 7,

10. Охрид 1

GOLD
To Top