Новости

Фудбал

УЕФА го казни ПСЖ со 20.000 евра за натпреварот со Црвена Ѕвезда

УЕФА изрече парична казна за Париз Сен Жермен во износ од 20.000 евра поради лошата организација на натпреварот од Лигата на шампионите против Црвена звезда.

Парижаните се санкционирани за одложување на почетокот на натпреварот, пиротехниката што ја користеа поддржувачите на тимот и несоодветното однесување на вработени во клубот.

ПСЖ победи со 6:1 на „Парк де Пренс“.

Евротип
Евротип
To Top