Новости

Фудбал

УЕФА со јавна благодарност до Скопје и Македонија

Скопје и Македонија синоќа за првпат во историјата добија за организација еден голем настан од УЕФА. Европскиот Суперкуп во кој се сретнаа Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, победи европскиот шампион, но по средбата, УЕФА не ја пропушти можноста да се заблагодари за добрата организација.

Се што се случуваше во Скопје и на Националната арена во Скопје е беше како под конец, а по средбата, од УЕФА на својот официјален Твитер-канал изразија благодарност за Скопје и напишаа пофални зборови.

„Благодариме, Скопје. Фантастичен домаќин на Суперкупот на УЕФА во 2017 година“, стои во објавата од УЕФА.

Евротип
Евротип
To Top