Новости

Фудбал

Урнебесна фотографија: Кој судија синоќа беше во ВАР собата?

ВАР технологијата синоќа беше кобна за Манчестер Сити, барем според мислењето на навивачите на овој клуб.

Граѓаните беа елиминирани од ЛШ откако го победија Тотенхем на домашен терен со 4:3, а впечатокот за третиот погодок на Спарси, кој ги однесе во полуфинале е постигнат на нерегуларен начин.

Откако се погледнат неколку снимки, се чини дека Фернадно Љоренте играше со рака зад грбот на Едерсон, а најверојатно најдобрата снимка од таа ситуација не била прикажана на судијата Чакир, додека ја прегледуваше ВАР снимката.

Како што можеше да се види преку малите екрани, на Чакир цело време му беше прикажувана една иста снимка на која се чини дека Љоренте не играл со рака, а љубителите на фудбалот со тоа направија мала шега.

Ако се прашувавте кој точно седеше во тој момент во ВАР собата и му ја покажуваше снимката на Чекир, еве го одговорот…

GOLD
To Top