Новости

Фудбал

ФК Пелистер со победа ја започна сезоната

Денеска на стадионот под Тумбе кафе се одигра натпреварот од првото коло од сезоната 2019/20 во Втората фудбалска лига.

Фк Пелистер го победи ФК Вардар Форино со 2:0 (0:0)

Стрелци на головите беа Главевски и Симјановски

Со првата победа во првото коло од Втората лига екипата на Пелистер ја започна сезоната во која е прогласен за фаворит за пласман во Првата лига.

GOLD
To Top