Новости

Фудбал

ФОТО: Се појави трошка надеж: Спасот за Сала сега се полага во оваа колиба

Утрово, со изгрејсонце продолжи потрагата на полицијата и спасувачките екипи за авионот во кој беа пилото и најскапото засилување во историјата на Кардиф, Емилијано Сала.

Денес е веќе трет ден од потрагата кој се базира над и околу Ла Манш. Сооглед на тоа што одмина прилично доста време, многумина веќе стравуваат од најлошото и шансите да се пронајдат живи се речиси минимални.

 

Сепак утрово на социјалните мрежи се појави трошка надеж дека сепак оваа драма може да има среќен крај. Имено објавени се  фотографии од колиба на остров во тој предел и се смета дека токму таа би можела да биде нивниот единствен спас.

Надежта дека можеби се наоѓаат на ова место се појави со чадот кој наводно е во близина на колибата. Но овие  информации се уште се во доменот на шпекулации соогле на тоа што не се потврдени од официјални служби.

GOLD
To Top