Новости

Фудбал

Фернандо Љоренте е нов соиграч на Елмас, напаѓачот потпиша за Наполи

Фернандо Љоренте доаѓа во Наполи како слободен играч, тој стави потпис на двегодишен договор со италијанскиот клуб.

Љоренте кој порано беше член и на Јувентус, се враќа во Серија А по две сезони поминати во Тотнем. Тој стави потпис на двегодишен договор со Наполи.

Искусниот 34-годишен напаѓач потпиша како слободен играч и треба да ја зголеми конкуренцијата во нападот на Наполитанците.

Евротип
SNBROKER
To Top