Кристијано Роналдо на Инстаграмобјави фотографија од семејниот одмор на која позира со девојката Џорџина Родригез и најстариот син Кристијано Роналдо Џуниор.

Фотографијата за само неколку часа собра повеќе од шест милиони лајкови, а Португалецот покажа дека одлично се забавува со своето семејство. Но и дека не ја запозтавува својата понежна половина, со која објави фотографија на која страсно се бакнуваат.