Новости

Фудбал

Христијан Петрески нов Спортски директор на Победа

Со одлука на Бордот на директори на ФК Победа на упразнетото место Спортски директор на прилепскиот прволигаш е назначен Христијан Петрески. Тој досега ја извршуваше функцијата технички секретар во клубот.

Петрески е дете на Победа, ги минал сите клупски категории од пионерска до сениорска екипа, а беше и капитен на прилепските црвено-бели.

 

GOLD
To Top