Новости

Фудбал

Аријан Адеми влезе во историјата на Динамо Загреб (фото)

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми со Динамо Загреб ја завери 22. титула во фудбалското првенство на Хрватска, четврта титула во низа, што беше уште една потврда на доминацијата на овој клуб. Нашиот репрезентативец и капитен на хрватскиот великан се издвои во овој клуб и се запиша во историјата како првиот со десет титули освоени во дресот на Динамо во најсилната лига на Хрватска.

GOLD
To Top