Новости

Фудбал

Бабунски е нов тренер на прилепска Победа

Новиот член на Првата македонска фудбалска лига, Победа од Прилеп за нов тренер на екипата го именува Бобан Бабунски.

Бабунски е искусно тренерско име во мак фудбалот, кој во минатото беше селектор на младата фудбалска репрезентација, и тренер на Работнички и Вардар.

Првиот состанок со тимот од Прилеп, Бабунски ќе го има на првата прозивка закажана за 27.јуни

Евротип
SNBROKER
To Top