Новости

Фудбал

Барселона без Ансу Фати во Минхен

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез, нема да може да рачуна на услугите од младиот Ансу Фати за натпреварот во Лигата на шампионите против Баерн Минхен. Од медицинскиот тим на каталонците потврдија дека Фати нема да биде спремен за настап и подобро е да не се ризикува со негово ангажирање на теренот.

Гостувањето на „Алианц Арена“ може да се испостави како клучно за понатамошното учество на Барселона во Лигата на шампиони. Тие мораат да победат ако сакаат да не зависат од резултатот на натпреварот помеѓу Бенфика и Динамо Киев. Шпанскиот клуб има 2 бода повеќе од Бенфика која е директен конкурент за втората позиција во групата.

Евротип
SNBROKER
To Top