Новости

Фудбал

Бесни навивачи фрлија директор во контејнер! (видео)

Навивачите на украинскиот фудбалски прволигаш Десна, беа бесни на одлуката на нивниот клуб да му се забрани да настапува на стадионот „Гагарин“. Како би покажале што навистина мислат за таа одлука, навивачите се одлучија од канцелариите да го извлечат директорот на стадионот, Олександр Овчаренко и да го одведат во контејнер! На Овчаренко подоцна му беше потребна и медицинска помош поради полесни повреди на главата.

GOLD
To Top