Новости

Фудбал

ВИДЕО: Камерите „уловија“ блиска средба меѓу Лукаку и Ибрахимовиќ

Ромело Лукаку и Златан Ибрахимовиќ имаа нерасчистени сметки по последното дерби од Купот на Италија, но вчера меѓу нив не се случуваше ништо посебно.

Само една блиска средба кон крајот на првиот дел при еден слободен удар на Интер. Но, двајцата не си кажаа ништо. После мечот не се ракуваа, барем не на теренот, бидејќи Ибра предвреме го напушти натпреварот и беше сменет.

Како победник излезе Лукаку кој што погоди во триумфот од 3:0 на својот тим Интер.

 

GOLD
To Top