Новости

Фудбал

(Видео) Со голот на Нето, спектакуларна победа на Пелистер над Силекс

Пелистер славеше со пресврт против Силекс во 27 коло во ПМФЛ, откако гостинот поведе со 2:0 со головите на Горгиев и Тантуровски, домаќинот возврати преки Драгарски и Илијовски.

Конечните 3:2 ги постави Нето со прекрасен гол во 71 минута, гол вреден три бода…

Евротип
SNBROKER
To Top