Новости

Фудбал

Висар Муслиу е нов член на Инголштад

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Висар Муслиу е нов член Инголштад, екипа која се натпреварува во втората германска лига.

Дефанзивецот Муслиу, во тимот од Германија пристигна после неговиот престој во унгарскиот МОЛ Фехервар каде беше член од 2019 година и забележа 60 настапи и постигна два гола.

„Среќен сум што потпишав за Инголштад. Чувството кога играш фудбал во Германија е посебно, а моите првите впечатоци тука се позитивни. Можам да ветам дека ќе го дадам максимумот од себе за да му помогнам на клубот во остварување на зацртаните цели“, изјави Муслиу при презентацијата во новиот клуб.

Екипата на Инголштад се наоѓа на последното место од табелата во втората Бундеслига, и до крајот го очекува тешка битка за опстанок.

Евротип
SNBROKER
To Top