Новости

Фудбал

Гонзалес на жешкото столче на Реал Мадрид

Ситуацијата во Мадрид не е најдобра, иако во преодниот рок овој тим не беше многу активен, сепак челниците на клубот очекуваа многу подобри игри во новата сезона.

По поразот од Кадиз во Ла Лига, Реал синоќа беше посрамотен на стартот на Лигата на шампиони, на домашен терен беше совладан од Шахтјор со 2-3.

Главниот виновник за секој не успех секогаш е тренерот, во случајов Зинедин Зидан. Веќе почнаа шпекулации за негов наследник на клупата доколку тимот не влезе во посакуваниот ритам.

Доколку не оствари успех против Барселона и Борусија Мехенгладбах, во тој случај експресно ќе стане екс-тренер, а на негово место ќе дојде легендата на Реал и светскиот фудбал, Раул Гонзалес.

Некогашниот капитен на Реал е подготвен да седне на жешкото столче на овој тим.

Евротип
SNBROKER
To Top