Новости

Фудбал

Елмас се изедначи со Пандев по бројот на настапи за Наполи

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, се изедначи со Горан Пандев по бројот на настапи за Наполи. Пандев во својата кариера имаше 124 настапи во дресот на Наполи, додека Елмас во моментов ја има истата бројка и веќе во наредниот натпревар ќе го надмине неговиот поранешен репрезентативен колега.

Горан Пандев беше член на Наполи од 2011 до 2014, додека Елмас пристигна во клубот од Неапол во 2019 година од турскиот Фенербахче.

Евротип
SNBROKER
To Top