Новости

Фудбал

Ериксен доживеал срцев удар

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен доживеал во текот на натпреварот против Финска на Европското првенство, изјавил докторот на данскиот тим, Мортен Босн.

-Стануваше збор за срцев застој. Колку бевме блиску да го загубиме? Не знам, но го вративме по една дефибрилација, што е прилично брзо – изјавил тој, додавајќи дека сите прегледи на Ериксен дотогаш биле добри.

Според него, не е јасно што го предизвикало колапсот кај Ериксон.

СН Брокер
To Top