Новости

Фудбал

Зидан во изолација, нема да ја води екипата против Осасуна

Зинедин Зидан имал контакт со човек кој имал коронавирус и од таа причина е во изолација и не го водел вчерашниот тренинг на Реал Мадрид. Тој е во перфектна состојба но според протоколот мора да биде во изолација и во меѓувреме да направи ПСР тест. Доколку биде негативен, Ла Лига потоа ќе одлучи дали ќе му даде зелено светло на Зидан да го води тимот на гостувањето кај Осасуна, или ќе биде потребно уште некој ден да остане во изолација

GOLD
To Top