Новости

Фудбал

Ибрахимовиќ и Милан постигнаа договор

Утрово италијанските медиуми пренесуваат дека е постигнат договор помеѓу Милан и Ибрахимовиќ за продолжување на соработка.

Голем број познати медиуми во Италија јавуваат дека Златан и Милан се договориле да го продолжат договорот до 2022 година.

Актуелниот договор помеѓу Ибра и Милан истекува на крајот од сезоната, а тој изразил желба да остане на „Сан Сиро“. Исто размислувале и од споритвната страна па затоа брзо пронашле заеднички јазик.

СН Брокер
To Top