Новости

Фудбал

Игор Ангеловски: Откако ја погледнав снимката, одлучив Несторовски да го ослободам за мечот со Германија

Селекторот Игор Ангеловски утринава одлучи Илија Несторовски да не биде дел од Македонската репрезентација за следниот квалификациски дуел против Германија кој в среда го играме во Дуизбург.

Оваа одлука е донесена врз основа на она што се случи вчера, и инцидентот кој го предизвика Несторовски, а селекторот по погледнатата снимка, реши напаѓачот да го изземе од составот.

“Бидејќи вчера на прес-конференцијата кажав дека од кога ќе ја погледнам снимката ќе ја коментирам ситуацијата со Несторовски сакам да и го соопштам на јавноста следното:

Најнапред драго ми е што се извини и што даде свое објаснување зошто го направил тоа, но такво однесување од репрезентативец не може да помине несанкционирано, затоа е ослободен од обврските за следниот натпревар со Германија”.

GOLD
To Top