Новости

Фудбал

Извлечени паровите за Вторите лиги, стартот на 22 август

Ивлечени се двојките за првото коло во новата сезона во втората фудбалска лига на нашава земја.

Запад 1. коло (22.08.2020)
ГОСТИВАР – ОХРИД
СКОПЈЕ – ВЛАЗЕРИМИ
ТЕТЕКС- КОРАБ
ДРИТА – ВАРДАР (Ф)
ВЕЛЕШТА – КАДИНО

Исток 1 коло (22.08.2020)
ПЛАЧКОВИЦА – ТИКВЕШ
РОСОМАН – СЛОГА ВИНИЦА
САСА – БРЕГАЛНИЦА
ПОБЕДА – КИТ ГО
КОЖУВ – ОСОГОВО

Сите натпревари ќе стартуваат во 17.00 часот и ќе бидат одиграни без публика.

GOLD
To Top