Новости

Фудбал

Клоп е искрен, „глупаво“ е да се зборува за титула!

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека поразот од Барнли е „тежок удар“ и ја презеде целосната одговорност. „Ова е тешка шлаканица. Ако нешто не оди, морате повеќе да се трудите, почесто, подолго. Ако седам тука, изгубам од Барнли, не дадам гол на најмалку четири натпревари и зборувам за трката за титулата, колку би било тоа глупаво?“ – изјави Клоп. Ливерпул сега заостанува шест бода зад лидерот Манчестер Јунајтед, а нема победа во последните пет натпревари во Премиерлигата. Викендов има нов тежок предизвик, против Јунајтед во ФА Купот, а потоа уште две тешки гостувања во Премиерлигата, кај Тотенхем и Вест Хем, сето тоа во седум дена.

GOLD
To Top