Новости

Фудбал

Клуб од Украина пријави 25 лица позитивни на ковид-19

Украинскиот клуб Карпати објави дека дури 25 играчи и персоналот на клубот se заразени со коронавирусот. Целиот тим ќе мора да помине 14 дена во карантин. Сите натпревари на овој клуб се одложени на две недели, а доколку карантинот даде резултати, првиот следен дуел на овој тим ќе биде против Мариупол на 20 јуни. Карпати се наоѓа на дното на табелата од украинското фудбалско првенство со само освоени 14 бода.

GOLD
To Top