Новости

Фудбал

Кристијан Тошевски претставен во дресот на Тирана

Кристијан Тошевски го официјализираше ангажманот во албанскиот прволигаш Тирана. Тошевски е само еден од многу играчи кои го напуштија ФК Вардар ова лето. Крилниот бек потпиша двегодишен договор со новиот клуб. 26- годишниот бек ги разгледуваше опциите каде ќе ја продолжи кариерата. На крај се реши да ја прифати таа од Тирана и со албанскиот шампион потпиша договор со важност од две сезони, плус можност за продолжување на уште една година.

GOLD
To Top