Новости

Фудбал

Лампард доби отказ, познат неговиот наследник!

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард доби отказ а на негово место би требало да биде поставен доскорешниот тренер на ПСЖ, Томас Тухел. Како што пишуваат медиумите, за германскиот тренер веќе е подготвен договор до 2022. година и се чини дека во конкуренција на Масимилијано Алегри и Ралф Рангник, токму Тухел ќе биде тој кој ќе пристигне на Стемфорд Бриџ. Лампард по солидниот старт на клупата на Челзи е во слободен пад, а негова вина ќе биде и тоа што најскапите засилувања не се снајдоа баш најдобро во редовите на „сините“. Каи Хаверц и Тимо Вернер, за кои беше издвоено вистинско богатство, не оставија длабока трага во Лондон како што се очекуваше, па Челзи во моментот е дури деветти со 11 бода помалку од лидерот Манчестер Јунајтед.

GOLD
To Top