Новости

Фудбал

Левандовски започна со тренинзи, но не отпатува во Париз

Роберт Левандовски продолжува да се опоравува од повредата на коленото, соопшти прес-службата на клубот од Минхен. Да потсетиме, Левандовски беше заменет во 63. минута од натпреварот од второто коло во квалификацискиите за СП 2022 со репрезентацијата на Андора (3-0). За време на лекарскиот преглед, на Левандовски му било дијагностицирано истегнување во десното колено. Денес, полскиот фудбалер започна да тренира со трчање. Забележано е дека Левандовски сепак нема да може да му помогне на Баерн во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите против ПСЖ, што ќе се одигра утре, а прогнозите се дека тој би се вратил во игра на почетокот на мај.

GOLD
To Top