Новости

Фудбал

Легендите Стоилов и Христов предводници на фалангата во Букурешт

Фан-зоната на македонските навивачи во Букурешт е обоена во „црвено-жолто“, а меѓу бројните фанови синоќа можеа да се забележат и неколку легенди на македонскиот спорт.

Синоќа, предводници на еуфоријата беа капитенот на Вардар 1961 и македонскиот репрезентативец во ракомет, Стојанче Стоилов и фудбалската легенда Ѓорги Христов, кои заедно со останатите фанови најавија голема поддршка на „рисовите“ на Ангеловски на денешниот  натпревар на „Националната Арена“ во Букурешт.

GOLD
To Top