Новости

Фудбал

Лука Станковски на радарот на Фенербахче

Фенербахче повторно сака да се засили од Работнички. По стапките на Елиф Елмас кој денес игра во Наполи би можел да тргне талентираниот фудбалер на Работнички, Лука Станковски кој одигра одлична полусезона во првата македонската лига. Според информациите на „Трт Спорт“ Фенербахче започнал преговори за доведување на 1.90 високиот Станковски. Станковски е член на репрезентацијата на Македонија до 19 години, а сезонава постигна седум голови и подели две асистенции на 15 натпревари. Останува да видиме дали преговорите помеѓу Работнички и Фенербахче ќе бидат успешно завршени.

GOLD
To Top