Новости

Фудбал

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА ранг листа

Македонската фудбалска репрезентација по поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нации, има пад за една позиција на ФИФА ранг листата.

Македонија сега е на 65. место, пред нас се селекциите на Исланд, Словенија и Јамајка, зад нас Албанија, Јужна Африка и Ирак.

На првото место останува Бразил, а во топ десет се уште селекциите на Белгија, Аргентина, Франција, Англија, Италија, Шпанија, Холандија, Португалија и Данска.

Евротип
SNBROKER
To Top