Новости

Фудбал

Манџукиќ: Чест ми е што ќе го носам дресот на Милан

Марио Манџукиќ го одработи првиот тренинг во дресот на Милан. Навивачите очекуваат добри настапи од поранешниот напаѓач на Јувентус кој со клубот потпиша договор на шест месеци со опција истиот да продолжен. „Благодарен сум на сите во Милан што ми дадоа чест да бидам во ваков клуб. Навистина е голема чест што ќе имам прилика дресот на овој клуб со богата историја. Можам да ветам дека ќе дадам се од себе на секој натпревар за да помогнам во остварување на зацртаните цели“, изјави Манџукиќ.

GOLD
To Top