Новости

Фудбал

„Навиваме и добиваме“ – Европско првенство со Евротип и награда за секого!

Фудбалскиот месец и Европското првенство само што започна, тоа ќе биде настанот кој ќе ја крене цела Македонија на нозе, со премиерниот настап на нашата фудбалска репрезентација на некое големо натпреварување!

Но, покрај возбудувањата кои ќе ги донесат Ангеловски и неговите избраници, спортските обложувалници Евротип не заостануваат во тоа и ја имаат најбогатата наградна игра ова лето каде ќе има за секого по нешто!

„Навиваме и добиваме“ е мотото на наградната игра во која покрај тоа што ќе ги бодриме нашите репрезентативци за успех на континенталниот шампионат, истата ќе биде можност за освојување на одлични награди кои Ве очекуваат во текот на целиот месец!

Најсреќните двајца добитници, односно оние кои во текот на Европското првенство ќе имаат тикети со највисок погоден коефициент во регуларна уплата и еден со највисок коефициент од понудата за обложување во живо, ќе бидат наградени со вреден четирицикл!

Возбудувањата не застануваат тука, па награди ќе се доделуваат и во шест етапи! Не се заборавени ниту оние „малерозни“ кои ќе промашат само еден натпревар на тикетот, па секој таков тикет кој ќе има највисок погоден коефициент (не сметајќи го промашениот пар), ќе биде наградуван со Самсунг Галакси А52 во текот на Европското првенство!

Тоа значи дека ќе бидат доделени мобилни телефони на шест среќни добитници кои ќе имаат по еден промашен натпревар на тикетот.

Не заборавајте Вашите тикети да ги уплатите со Евротип клуб картичка, а доколку истата се уште ја немате, сега е вистинскиот момент за тоа. Обратете кај операторот се во најблиското уплатно место на Евротип и искористете ги поволностите кои ги нуди истата.

Навиваме и добиваме! За најбогатите награди на Евротип и успех на Македонија на Европското првенство!

www.evrotip.mk

GOLD
To Top