Новости

Фудбал

Несторовски ќе го одигра последниот натпревар за Удинезе

Македонскиот голгетер, Илија Несторовски, во сабота ќе го одигра својот последен натпревар во дресот на Удинезе. Неговиот договор со клубот истекува на крајот од сезонава и истиот нема да биде продолжен.

Несторовски пристигна во тимот на Удинезе во 2019 година, а неговата следна фудбалска дестинација ќе биде позната во периодот што следува. За напаѓачот постои интерес од неколку клубови кои се членови на италијанската Серија А и Серија Б.

Евротип
SNBROKER
To Top