Новости

Фудбал

Пандев: Во фудбалот некогаш се случуваат чуда

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, после вчерашната сензација во Дуизбург, преку својот Инстаграм профил испрати порака до фановите.

„Во фудбалот некогаш се дешаваат чуда…Храбрите ги прати среќата…Со борба, верба и срце на терен, оваа генерација заслужи и заслужува многу повеќе РЕСПЕКТ“, напиша Пандев

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

GOLD
To Top