Новости

Фудбал

Пандев и Мрме денеска за последен пат ги бранат боите на Македонија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави крај на својата репрезентативна кариера после мечот со Холандија денеска од 18 часот во Амстердам, како круна на неговата кариера на крајот од дебитантскиот настап на Еуро 2020 со Македонија.

Пандев го даде деби голот за Македонија на Еуро 2020, наш фудбалер е со најмногу настапи и најмногу голови, по што дојде денот за конечна одлука, нешто што веќе подолго време се најавуваше дека капитенот ќе оди во пензија.

Покрај Пандев, денеска последен пат на чело на Македонија ќе биде и селекторот Ангеловски кому му завршува договорот.

Евротип
SNBROKER
To Top